Важливість вітамінів для котів

Як відомо, вітаміни підвищують інтенсивність всіх фізіологічних процесів в організмі тварин, допомагають захистити від несприятливих впливів зовнішнього середовища, підвищують імунітет, а в період хвороби сприяють швидкому одужанню.

Відсутність або нестача вітамінів в організмі пухнастиків може спостерігатися при незбалансованому харчуванні, порушеннях в роботі травної системи, а також в період підвищеної потреби у вітамінах під дією різних факторів: при низькій або високій температурі повітря, при стресах, дегельмінтизаціях, у період вагітності або вигодовування кошенят.

Вітамін А сприяє росту клітин тіла і допомагає чинити опір інфекціям. З його участі загострюється зір при світлі різної інтенсивності. Синтезувати цей вітамін кішки не здатні, тому його слід тим чи іншим способом додавати до раціону.

Вітаміни групи В (їх близько 20) впливають на роботу центральної нервової системи котів і на якість шерсті тварин. Основною особливістю вітамінів цієї групи є те, що вони не відкладаються і не накопичуються в організмі, тому вимагають постійного поповнення.

Недолік в організмі котів вітаміну С негативно позначається на роботі імунної системи, а також на здатності організму протистояти інфекціям і вірусам.

Вітамін D відомий як сонячний вітамін, оскільки для його синтезу потрібне сонячне світло. Він сприяє формуванню здорового кістяка. Його недолік відображається на роботі опорно-рухового апарату, призводить до деформації скелета і захворювань кісткової системи. Часто виникає після прийому курсу антибіотиків і при захворюваннях печінки.

Вітамін Е впливає на розвиток і функціонування репродуктивної системи, внутрішньоутробний розвиток плода, розвиток і ріст м’язової тканини, а також працює як активний антиоксидант. Його недолік може привести до абортів і викиднів, недорозвинення молодняка, м’язової атрофії та інших патологій.

Вітамінно-мінеральні добавки для котів серій «ПЕТМІКС» і «CATMIX» забезпечують організм вусатих улюбленців необхідною кількістю вітамінів. Оптимально підібрані комплекси цих біологічно активних речовин сприяють нормалізації обміну речовин і енергії в організмі тварин, стимулюють процеси кровотворення, окислювально-відновні реакції, підвищують неспецифічну резистентність організму, позитивно впливають на стан печінки, поліпшують стан вовни та шкірного покриву.

X